Chovatelská stanice

O nás

 Historie naší chovatelské stanice: Chovatelská stanice "Pomáda" byla zaregistrovaná v roce 1985. O rok dříve jsme si koupili naši první fenku Bertu Dobrý den. Byly to veselé začátky, protože tenkrát nebyli ještě buldočci tak známí.  Takže na procházkách jsme slyšeli mnoho přirovnání od králíčka až po strakaté prasátko. Když se na ni dívám dnešníma očima, nebyla ideálem buldočí krásy, ale tak chytrého buldočka jsme už potom nikdy neměli. Bertička byla po importu z Francie - Sallustovi du Senechal. Jeden z jejich potomků Dan Pomáda pomáhal zakládat chov francouzských buldočků v Maďarsku.

  Pak se mi velice zalíbila malá fenka dr. Klimeše - Gogo z Volavčích hor. Čekala jsem až dospěje a bude mít štěňátka. V roce 1989 se to podařilo a ze spojení s pejskem Faust Dukát Junior jsme si dovezli krásnou žíhanou holčičku Eli Bludný kámen. Elinka byla u nás v republice prvním buldočkem, který získal titul Světový vítěz. Její dcera Cindy Pomáda, jejímž otcem byl Pierrot de I´Heureux Pierrot, byla rovněž velice úspěšná na výstavách a byla maminkou mnoha krásných štěňátek.

     

 To byly naše začátky. V současné době se "smečka"našich buldočků trochu rozrostla. Naší prioritou je především chovat na zdravých zvířatech, snažit se, aby do nových rodin odcházela štěňátka nejen krásná, ale hlavně zdravá a dobře socializovaná.